Felvidék

Elkészült a női vízilabda selejtező programja


Szlovákia Hollandiával, az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott Új-Zéland ellen kezd.

Eközben az is kiderült - a rendező olasz szövetség honlapjának tájékoztatása szerint -, hogy a két ázsiai szereplő az üzbég és a kazah csapat lesz. A tornáról a két döntős szerez utolsóként kvótát a tokiói játékokra.

A magyar válogatott keretében ott van a felvidéki Máté Zsuzsanna és a pöstyéni Rybanská Nataša is. A szlovák csapatban pedig helyet kaphat az érsekújvári Kiss Emőke.

A torna programja:

2020. március 8., vasárnap:
A csoport:
Szlovákia-Hollandia 14.30
Franciaország-Üzbegisztán 16.00
szabadnapos: Olaszország
B csoport:
Kazahsztán-Görögország 17.30
Magyarország - Új-Zéland 19.00
szabadnapos: Izrael

2020. március 9., hétfő:
A csoport:
Üzbegisztán-Szlovákia 17.30
Hollandia-Olaszország 19.00
szabadnapos: Franciaország
B csoport:
Görögország-Izrael 14.30
Új-Zéland - Kazahsztán 16.00
szabadnapos: Magyarország

2020. március 10., kedd:
A csoport:
Szlovákia-Franciaország 14.30
Olaszország-Üzbegisztán 19.00
szabadnapos: Hollandia
B csoport:
Izrael - Új-Zéland 16.00
Magyarország-Kazahsztán 17.30
szabadnapos: Görögország

március 11., szerda:
A csoport:
Üzbegisztán-Hollandia 14.30
Franciaország-Olaszország 19.00
szabadnapos: Szlovákia
B csoport:
Magyarország-Izrael 16.00
Új-Zéland - Görögország 17.30
szabadnapos: Kazahsztán

március 12., csütörtök:
A csoport:
Hollandia-Franciaország 17.30
Olaszország-Szlovákia 19.00
szabadnapos: Üzbegisztán
B csoport:
Izrael-Kazahsztán 14.30
Görögország-Magyarország 16.00
szabadnapos: Új-Zéland

március 13., péntek:
negyeddöntő:
A1-B4 14.30
A2-B3 16.00
A3-B2 17.30
A4-B1 19.00

március 14., szombat:
az 5-8. helyért: 14.30 és 16.00
elődöntő: 17.30 és 19.00

március 15., vasárnap:
a 7. helyért: 14.30
az 5. helyért: 16.00
bronzmérkőzés: 17.30
döntő: 19.00

A magyar női válogatott 16-os kerete:

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC), Magyari Alda (Eger)
Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (FTC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanská Nataša (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (Dunaújváros)

Fotó: facebook.com/waterpolo.hu