Január - Március magyar sportsikerei

2019 magyar sportsikereinek kronológiája január - március:

január 11-13. - A magyar csapat története során először végzett a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság éremtáblázatának élén: a hollandiai Dordrechtben a kontinensviadalon négy arany-, négy ezüst- és egy bronzérmet gyűjtött. Az Eb legeredményesebb versenyzője Liu Shaolin Sándor lett három arannyal és két ezüsttel: győzött összetettben, 1500 méteren és a férfi váltó tagjaként, második lett 500 és 1000 méteren. Öccse, Liu Shaoang a legrövidebb távon lett első, illetve 1500-on és összetettben második. A kilencedik dobogós helyezést a női magyar váltó érte el harmadik helyével.

január 25. - Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic címvédő kettőse 6:3, 6:4-re kikapott az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének döntőjében az ausztrál Samantha Stosurtól és a kínai Csang Suajtól.

február 9. - Az olimpiai és Európa-bajnok magyar férfi váltó lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának összetett győztese.

február 16-21. - A Majthényi Szabolcs, Domokos András páros nyerte az új-zélandi Nelsonban rendezett vitorlázó Repülőhollandi-világbajnokságot, ezzel 13. vb-aranyát gyűjtötte be a nem olimpiai hajóosztályban.

február 24. - Major Veronika döntős világcsúccsal megnyerte a női sportpisztolyosok versenyét, Péni István pedig a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses versenyben diadalmaskodott az Újdelhiben rendezett sportlövő-világkupában, ezzel mindketten kvótát szereztek a tokiói olimpiára.

március 1-3. - A súlylökő Márton Anita 19 méteres eredménnyel bronzérmet szerzett a glasgow-i fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon.

március 8-10. - A Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba, Varnyú Alex, Krueger Cole összeállítású magyar férfi váltó bronzérmes lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságán.

március 17. - Stollár Fanny és az amerikai Maria Sanchez nyerte a guadalajarai 125 ezer dollár (35 millió forint) összdíjazású női tenisztorna párosversenyét. A magyar játékos pályafutása második WTA-trófeáját szerezte meg párosban.

március 22-24. - A pisztolyos Major Veronika és a Péni István, Sidi Péter, Somogyi Péter összeállítású férfi puskás csapat is bronzérmet nyert az Eszéken rendezett légfegyveres Európa-bajnokságon.

március 26. - Az elődöntőig jutott, így harmadik helyen végzett a második számú európai sorozatban, a CEV Kupában a Békéscsaba női röplabdacsapata. A viharsarki együttes a Bajnokok Ligája selejtezőjéből kiesve sorrendben az ukrán Himik Juzsnyijt, a svájci Sm'Aesch Pfeffingent és a francia Saint-Raphaëlt győzte le, mielőtt a későbbi győztes olasz Busto Arsizio búcsúztatta.

március 31. - A magyar női vízilabda-válogatott bronzérmet szerzett az Európa Kupa torinói hatos döntőjében. Bíró Attila együttese a negyeddöntőben a címvédő görögöket búcsúztatta, majd a négy között egy góllal kikapott az oroszoktól. A bronzcsatában a házigazda olaszokat győzte le.

borítókép: civilhetes.net