Felemás év elejei kezdés

Egy vereséggel és egy győzelemmel indította az évet Hanga Ádám csapata.

Fotó: FC Barcelona Basket / facebook

Nem tudta megtartani az év végi sikerszériáját az FC Barcelona Kosárlabda csapata. Január 3-án egy átaludt első félidő után 2 ponttal 76-74-re alulmaradt a férfi Euroliga alapszakaszának 17. fordulójában. A gránátvörös kékeket a Kirolbet Baskonia Vitoria-Gasteiz fogadta és győzte le egy remek első félidő után (47-31)

Hanga Ádám kezdőként 20 percet kapott, 4 ponttal, 4 lepattanóval, 3 gólpasszal, 1 labdaszerzéssel, 3 faulttal és 3 eladott labdával zárta a mérkőzést.

Szombat este viszont sikerült javítania év elejei vereségén a Barcelonának, igaz most a spanyol férfi kosárlabda bajnokság 16. fordulójában.
A Hanga Ádámmal kezdőként felálló katalánok szinte végig hátrányból játszva tudtak fordítani és végül 82-80-ra nyerni a San Pablo Burgos vendégeként. Ezzel az eredménnyel jelenleg átvették a tabella vezetését. Kérdés mit játszik ma a Real Madrid.

A magyar válogatott hátvéd, Hanga Ádám 28 percet játszott, 9 ponttal, 7 lepattanóval és 3 gólpasszal járult hozzá csapata győzelméhez.