Nagy csatában nyert a Falco

A szombathelyiek legyőzték az eddig veretlen olaszokat a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában

fotó: Falco / facebook

A Falco KC Szombathely hazai pályán nagy csatában legyőzte az eddig veretlen olasz Trevisót szerdán a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.

A magyar bajnok és kupagyőztes - amely az NB I-ben százszázalékos 11 forduló után - két hete Olaszországban csapott össze a Trevisóval, amely akkor 68-60-ra nyert, a Falco pedig elszenvedte idénybeli első vereségét. A D csoportot vezető olaszok 3/0-s, a vasiak pedig 2/1-es mérleggel várták a csoportelsőség szempontjából is kiemelt jelentőségű szerdai meccset. A kvartettek győztesei ugyanis közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerülnek, míg a másodikok és harmadikok rájátszást vívnak a 16 közé jutásért.

Az Arena Savariában rendezett "visszavágón" a válogatott Váradi Benedek vezette hazaiak eleinte tartották a lépést riválisukkal, ám a nyitónegyed hatpontos hátránnyal zárult. A folytatásban egy 15-4-es szombathelyi rohammal nagyot változott a meccs képe, ekkor Benke Szilárd is elkapta a fonalat, így a nagyszünetben 41-33 volt az állás.

Fordulás után rákapcsoltak az északolaszok, ideiglenesen átvették a vezetést, majd az utolsó játékrész 59-57-ről indult. Ebben a Falco - melyben Váradi már 17 pontnál tartott - egy 9-2-es sorozattal ismét elhúzott a Trevisótól. Úgy tűnt, hogy kézben van a mérkőzés, amikor 70-63-ról az ellenfél az utolsó percben 75-76-ra fordított. Az izgalmas hajrában felváltva estek a kosarak, 15 másodperccel a vége előtt 80-80 állt a nagyórán. Konakov Milos vezetőedző időt kért, a győztes büntetőt pedig Perl Zoltán dobta a gyűrűbe.

A vasiak december 14-én a görög AEK Athénhoz látogatnak az ötödik fordulóban.