Törökországi vereséggel búcsúzott a PEAC

A pécsiek másodjára is kikaptak a törököktől, így búcsúznak az Európa Kupától

fotó: peacpecs.hu

Az NKA Universitas PEAC a hárompontos hazai vereség után ugyan szerdán kiharcolta a hosszabbítást a török Nesibe Aydin vendégeként a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc visszavágóján, de végül másodjára is kikapott riválisától, így búcsúzott a sorozattól.

A pécsi csapat korábban a csoportkörben is összeakadt a török együttessel, akkor hazai pályán 78-66-ra nyert, majd Ankarában 96-62-re kikapott. Múlt szerdán az ellenfél 71-68-ra győzött Pécsen.

A visszavágón a magyaroknak a második negyedben sikerült öt ponttal ellépniük, a negyedik játékrész elején pedig már 66-56-ra is vezettek a 23 pontig jutó Kiss Virág vezérletével, azonban a hajrában a törökök hosszabbításra mentették a párharcot. A ráadásban már egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, így végül kettős győzelemmel jutottak a 16 közé.

Női Európa Kupa, nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:
Nesibe Aydin (török)-NKA Universitas PEAC 74-71 (22-22, 14-19, 18-18, 11-9, 9-3) - hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobója: Kiss 23
Továbbjutott: a Nesibe kettős győzelemmel.