Magyar siker a gokart világbajnokságon

Krepcsik Áron világbajnoki 2. helyezést ért el a Bahreini Rotax Max Challenge Grand Finals 2023 eseményen

Véget ért a 2023-as Rotax Grand Finals, melyet Bahreinben rendeztek meg, a szahíri F1-es pálya tőszomszédságában, melynek végén magyar dobogóst ünnepelhettünk.

Összesen 62 ország 384 versenyzője feszült egymásnak, kilenc kategóriában, ebből pedig kilencen honfitársaink voltak, akik hat kategóriában voltak érdekeltek.

Minden egyes ország Rotax Max Championsipben bajnoki címet szerző versenyzője juthatott ki a világ egyik legrangosabb gokartos eseményére, illetve sok nemzetközi sorozaton keresztül is tikettet lehetett váltani a Grand Finalsre.

Minden kategóriában legfeljebb 36-an juthattak be a döntőbe, de volt, ahol kétszer ennyi volt a nevező, így már a legjobbak legjobbjai közé sem volt egyszerű bekerülni.

Krepcsik Áron az egész héten nagyszerűen versenyzett, már a szabadedzéseken látszott, hogy kiváló a tempója, már az első napon a top tízben zárt a 72 fős mezőnyben, a második napon pedig egyszer a hetedik, két alkalommal pedig az ötödik leggyorsabb volt.

A szerdai kvalifikácón szintén a hetedik helyen végzett csoportjában, összesítésben pedig a 13. lett, majd következtek a selejtező futamok. Az elsőn a hetedik helyét megtartotta, majd a másodikon is, a harmadikon viszont kettőt is előzött, így ötödik lett. A három selejtezőn gyűjtött pontszáma alapján a nyolcadik helyen végzett, így negyedikként indulhatott az elődöntős csoportjában, ahol nagy volt a tét: csak 36 gokartos juthatott be a döntőbe, így a mezőny megfeleződött az elődöntőket követően.

Áron a negyedik helyről indult, s harmadikként intetté le. A három selejtező futamon, majd a két elődöntőben szerzett pontszáma alapján nem is volt kérdés, hogy Áron bejuott a fináléba, ott pedig a hetedik helyről indulhatott. Innen jött fel ötödiknek, de miután az élen végző hármast megbüntették, a győzelem a szerb Andrej Petrovicé lett, Áron pedig a dobogó második fokán ünnepelhetett.

forrás: Magyar Sikerek / facebook