Erdély

A Kolozsvári CFR könnyed győzelmet aratott az edzőmeccsen


Islam Slimani duplázott, Kurt Zouma először volt kezdő

A Kolozsvári CFR 3–0-ra nyert a másodosztályú Besztercei Gloria elleni felkészülési mérkőzésen szombaton. A másodosztály 19. helyén álló csapat elleni felkészülési találkozón Kurt Zouma először lépett pályára kezdőként a Vasutasok színeiben.
 
A francia védőnek eddig mindössze 11 perce volt új csapatában ebben a szezonban, akkor csereként állt be az UTA elleni 1–1-es döntetlen hajrájában. Islam Slimani, a nyáron szerződtetett másik nagy név, kétszer is bevette a beszterceiek hálóját.
 
Andrea Mandorlini majdnem az összes alapemberére számíthatott. Louis Munteanu volt az egyik hiányzó, aki a román válogatottba kapott behívót, valamint Lorenzo Biliboc sem lépett pályára, ő az U21-es válogatottal készül.
 
A CFR hivatalos honlapja szerint már az 1. percben sarokkal szerezte meg a vezetést az algériai támadó, aki később gólpasszt is adott Andres Sfait-nak. A 28. percben Slimani ismét eredményes volt, ezúttal Andrei Cordea átadásából. A második félidőben a kolozsváriak teljes sort cseréltek, ám több gólt már nem hozott az összecsapás. 
 
Csütörtökön máris bajnoki mérkőzés vár a Vasutasokra, amikor az FK Csíkszereda elleni idegenbeli elhalasztott összecsapást pótolják. 
 
Forrás: GSP
 
Fotó: Kolozsvári CFR