Két kulcsjátékost kell nélkülöznie Rossinak
Marco Rossi szövetségi kapitány a magyar labdarúgó-válogatott két kulcsjátékosára nem számíthat pénteken, a svédek elleni barátságos mérkőzésen
fotó: MTI/Illyés Tibor
"Kerkez Milos és Varga Barnabás kisebb panasz miatt nem lép pályára a Puskás Arénában. Van más véleményes helyzet is, de remélem, az számunkra kedvezően dől el" - mondta a magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető a telki edzőközpontban tartott csütörtöki sajtótájékoztatón.
A hatvanéves szakember az MTI érdeklődésére kifejtette, elsősorban tüzet és a küzdeni akarást szeretné látni a tanítványain, ami a párharcok megnyeréséhez vezethet. Hozzátette, ilyenkor óhatatlanul mindenki gondol már a szeptemberben rajtoló világbajnoki selejtezőkre, de ezekből a barátságos meccsekből szeretnének olyan következtetéseket levonni, ami előre visz. Megjegyezte, a jó emlékekhez és a megfelelő önbizalomhoz a jó eredmény is elengedhetetlen.
"Magas játékminőség és fizikalitás jellemzi a svéd csapatot, amelynek ezúttal támadásban lehet problémája, mivel két legjobb csatára, Alexander Isak és Viktor Gyökeres nem áll a rendelkezésére. A rivális egész pályás letámadást alkalmaz, amivel nehéz helyzetbe tudja hozni az ellenfeleit, játékosai kifejezetten keresik az egy az egy elleni párharcokat és rögzített helyzetben is nagyon ügyesek" - jellemezte a skandináv együttest.
Rossi arról is szót ejtett, hogy az eddigi két edzésen nemcsak kipróbáltak új taktikai elemeket, hanem az elvárásai szerint teljesültek is, a futballisták pedig pozitív visszajelzéseket adtak számára. Mint mondta, ezt szeretnék úgy tesztelni, hogy "ellenfél is van a pályán".
"Barátságos meccsek esetében előfordulhat, hogy egyesek kisebb sérülésre hivatkozva lemondják a szereplést, nálunk ez talán annak köszönhetően nem jellemző, hogy nincs annyi nagy sztár, ezért erősebb az összetartozás érzése. Annak ellenére, hogy nekünk barátságos mérkőzések következnek, minden játékoson azt látom, hogy a lehető legjobban akar teljesíteni"- méltatta a nemzeti együttes közösségét Rossi.
A magyarok pénteken 19.30-tól fogadják Svédország csapatát a Puskás Arénában, négy nappal később pedig - közép-európai idő szerint - 18 órától Azerbajdzsán ellen lépnek pályára Bakuban.
Mindkét találkozót élőben közvetíti az M4 Sport és a Nemzeti Sportrádió. Ez a két meccs szolgál utolsó felkészülési lehetőségként az őszi vb-selejtezőre, amelyben Portugália, Írország és Örményország lesz az ellenfél. A kvartett első helyezettje kijut a jövő évi csúcseseményre, a második pedig a márciusi pótselejtezőn küzdhet tovább a részvételért.
A magyar labdarúgó-válogatott várható kezdőcsapata az MTI szerint:
Dibusz - Balogh, Orbán, Dárdai M. - Bolla, Schäfer, Dárdai B., Nagy Zs. - Szoboszlai, Gazdag - Sallai
Kövess minket facebook-on: