Kárpátalja is énekelt!


A kárpátaljai magyarok is elkészítették a saját éneklős videójukat a Nélküled című zeneszámra.

A magyar honfoglalás millecentenáriumi emlékműve a Vereczkei Hágón
fotó: mandiner.hu


A koronavírus okozta karantén és bezártság állapotában világszerte az egész magyarság megmozdult, és Amerikától Ausztráliáig a magyar közösségek csatlakoztak a magyar kormány felhívásához, miszerint “Egyetlen magyar sincs egyedül”.

Az eredeti videót Orbán Viktor miniszterelnök osztotta meg a közösségi médiában. A videóban szereplő emberek a határon innen és túl az Ismerős Arcok számát, a Nélküledet éneklik. Sportos vonatkozása is van, sportolók és sportemberek is feltűntek a videóban, pl. Marco Rossi szövetségi kapitány Olaszországból, vagy a magyar válogatott kapitánya Dzsudzsák Balázs az Egyesült Arab Emírségekből.

Az eredeti videó:



Azóta több magyar közösség is elkészítette ennek mintájára a saját videóját. Legutóbb a Kárpátaljai magyar közösség készítette el: Egyetlen magyar sincs egyedül Kárpátalján címmel a zeneszámot. A videó komoly kampánnyal indult, és az egész Kárpátalja területéről küldtek az emberek videókat, többek között Bakos, Bátyú, Akli, Aknaszlatina, Beregdéda, Bótrágy, Munkács, Szernye, Csongor, Dercen, Gálocs, Gát, Gut, Kisdobrony, Nagydorbrony, Kisszelmenc, Ungvár, Beregszász, Nagybereg, Mezővári, Nevetlen, Salánk, Palagykomoróc, Péterfalva, Sárosoroszi, Tiszakeresztúr, Tiszaújfalu, Visk településekről.

A videót a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség Ifiúsági Szervezete készítette, és a Sporthatároknélkül.hu figyelmét Barkaszi Dávid, a Szernyei Focisuli edzője hívta fel a kezdeményzésre. 

Barkaszi Dávid maga is énekel a videóban, mint a szernyei fiatal focisták közül többen. A fiatal edző oldalunknak elmondta, miért fontos neki, illetve a helyi magyarság számára ez a kezdeményezés és a dal:

“Az ötlet Szernyéről indult. Mégpedig a nemrégiben indult Szernyei focisuli egyik segítőjétől Simon Dominikától és Béres Márktól. A Magyar Kormány oldalán kitett külhoni magyarok éneklése adta az ihletet a Kárpátaljai projekthez. Engem is felkértek, hogy szerepeljek a felhívó videóban, mint a szernyei csapat edzője, hogy szólaljak meg. A felhívó videónak az volt a célja, hogy minden kárpátaljai csatlakozzon az énekléshez, legyen bármi is a foglalkozása pl. edző, sportoló, szakács, keményen dolgozó stb. Én is szívesen csatlakoztam, mivel úgy érzem, hogy a sportolóknak is elengedhetetlen, hogy a magyarságot, a hazaszeretet képviseljék a sportolás mellett. A mi célunk a sport mellet az is hogy a gyerekek megtanulják tisztelni egymást, összetartóak legyenek, mert a sportban, és a fociban tisztelni kell a másikat, és összekell fogni és egy emberként harcolni. Ez volt a célja a videónak is, hogy összefogással tudjuk legyőzni ezt a nehéz helyzetet, hisz bárhol is vagyunk, mi magyarok mindig számíthatunk egymásra”.

Íme a kárpátaljai magyarság által készített videó:

A rovat legfrissebb hírei